Historik för Sundqvist, Maud (S)
Patientnämnden ers 2017-09-27 - 2018-12-31
(HSS) Politisk styrgrupp för hjälpmedelspolicy led 2012-04-23 - 2014-12-31
Hälso- och sjukvårdsstyrelse led 2011-01-01 - 2014-12-31
Länsdelsberedning södra 2:e v ordf 2011-01-01 - 2014-12-31
Landstingsfullmäktige o ersättare led 2010-11-01 - 2014-10-14
(HSS) Pensionärsrådet led 2007-01-01 - 2010-12-31
Hälso- och sjukvårdsstyrelse ers 2006-11-13 - 2010-12-31
Länsdelsberedning södra led 2008-02-11 - 2010-12-31
Landstingsfullmäktige o ersättare ers 2006-11-01 - 2010-10-31

     Nuvarande politiska uppdrag