Historik för Rosengren, Elisabeth (V)
Stiftelsen Leufsta ers 2015-01-01 - 2018-12-31
Regionfullmäktige o ersättare led 2017-01-01 - 2018-10-14
Landstingsfullmäktige o ersättare led 2014-10-15 - 2016-12-31
Regionförbundet Uppsala län led 2015-01-01 - 2016-12-31
(LS) Mälardalsrådet utskott led 2013-04-29 - 2014-12-31
(LS) Viltförvaltningsdelegationen led 2014-01-01 - 2014-12-31
Landstingsfullmäktige o ersättare ers 2010-11-01 - 2014-10-14
Regionförbundet Uppsala län led 2010-02-15 - 2010-12-31
Landstingsstyrelsen ers 2006-11-13 - 2010-11-14
Landstingsfullmäktige o ersättare led 2010-02-26 - 2010-10-31
Landstingsfullmäktige o ersättare ers 2006-11-01 - 2010-02-25
Regionförbundet Uppsala län ers 2004-07-01 - 2010-02-14
Hälso- och sjukvårdsstyrelse ers 2003-01-01 - 2006-11-12
Landstingsfullmäktige o ersättare led 1998-11-01 - 2006-10-31
C-framåt Uppsala län ers 2003-01-01 - 2004-06-30
HSN i Norduppland led 1999-01-01 - 2002-12-31
HSN i Norduppland ers 1995-01-01 - 1998-12-31
Landstingsfullmäktige o ersättare led 1995-09-18 - 1998-10-31

     Nuvarande politiska uppdrag