Historik för Nygårdh, Christina (M)
(RS) Politiska närvårdsmötena led 2016-01-19 - 2018-12-31
(RS) Stiftelsen Musik i Uppland ers 2015-12-01 - 2018-12-31
Regionstyrelsen ers 2017-01-01 - 2018-11-28
Regionfullmäktige o ersättare led 2017-01-01 - 2018-10-14
(RS) Hälso-, sjukvårds- och FoUU-utskott led 2016-05-16 - 2017-09-26
Landstingsfullmäktige o ersättare led 2016-05-26 - 2016-12-31
Landstingsstyrelsen ers 2016-04-27 - 2016-12-31
Landstingsfullmäktige o ersättare ers 2014-10-15 - 2016-05-25
Kollektivtrafiknämnd led 2015-01-01 - 2016-04-27
(HSS) Politiska styrgrupper för närvård i länet repr 2015-03-16 - 2015-12-31
Produktionsstyrelsen led 2011-01-01 - 2014-12-31
Regionförbundet Uppsala län ers 2011-01-01 - 2014-12-31
Landstingsfullmäktige o ersättare led 2010-11-01 - 2014-10-14
Akademiska sjukhuset, styrelsen led 1999-01-01 - 2002-12-31
Landstingsfullmäktige o ersättare ers 1998-11-01 - 2000-04-12
Akademiska sjukhuset, styrelsen led 1996-11-19 - 1998-12-31
Akademiska sjukhuset, styrelsen led 1995-01-01 - 1996-11-19

     Nuvarande politiska uppdrag