Historik för Jalkemyr, Sture (S)
Regionfullmäktige o ersättare ers 2017-01-01 - 2018-10-14
Landstingsfullmäktige o ersättare ers 2014-12-18 - 2016-12-31
Landstingsfullmäktige o ersättare ers 2010-11-01 - 2014-10-14
Skattekontor Enköping led 2009-01-01 - 2010-12-31
Skattekontoret i Västerås led 2005-06-01 - 2007-04-16
Länsdelsberedning Enköping-Håbo led 2003-01-01 - 2006-12-31
Mälardalsrådet ers 2003-04-22 - 2006-12-31
Regionalt utskott 1:e v ordf 2004-09-20 - 2006-12-31
Regionförbundet Uppsala län led 2004-07-01 - 2006-12-31
Landstingsfullmäktige o ersättare led 1998-11-01 - 2006-10-31
Skattenämnd vid skattekontoret i Enköping led 2003-01-01 - 2005-05-31
Regionalt utskott led 2003-01-01 - 2004-09-19
C-framåt Uppsala län led 2003-01-01 - 2004-06-30
Lasarettet i Enköping, styrelsen ordf 1999-01-01 - 2002-12-31
Lasarettet i Enköping, styrelsen ordf 1995-01-01 - 1998-12-31
Lasarettet i Enköping, styrelsen ordf 1995-01-01 - 1998-12-31
Landstingsfullmäktige o ersättare led 1994-11-01 - 1998-10-31
Akademiska sjukhuset ers 1992-01-01 - 1994-12-31
Landstingsfullmäktige o ersättare led 1992-01-01 - 1994-12-31

     Nuvarande politiska uppdrag