Historik för Eriksson, Thomas (S)
(RS) Länsbarnombudsmannens refererensgrupp led 2015-10-20 - 2018-12-31
(RS) Politiska närvårdsmötena led 2016-01-19 - 2018-12-31
Regionstyrelsen led 2018-06-04 - 2018-11-28
Regionfullmäktige o ersättare led 2017-01-01 - 2018-10-14
Regionstyrelsen ers 2017-01-01 - 2018-06-03
Landstingsfullmäktige o ersättare led 2015-01-22 - 2016-12-31
Landstingsstyrelsen ers 2010-11-15 - 2016-12-31
(HSS) Politiska styrgrupper för närvård i länet repr 2015-03-16 - 2015-12-31
Landstingsfullmäktige o ersättare ers 2010-11-01 - 2015-01-21
Regionförbundet Uppsala län ers 2011-01-01 - 2014-12-31
Regionalt utskott led 2006-02-16 - 2006-12-31
Upplandsstiftelsen, stämman för omb ers 2002-12-12 - 2006-11-30
Landstingsfullmäktige o ersättare ers 1998-11-01 - 2006-10-31
HSN i Norduppland ers 2000-04-12 - 2002-12-31

     Nuvarande politiska uppdrag