Historik för Ahlkvist, Magnus (V)
Regionfullmäktige o ersättare ers 2017-01-01 - 2018-10-14
Beredningen för äldre- och funktionshinderfrågor led 2016-11-30 - 2018-02-14
Landstingsfullmäktige o ersättare ers 2014-10-15 - 2016-12-31
(LS) Rådet för delaktighet led 2015-01-01 - 2016-12-06
Beredningen för äldre- och funktionshinderfrågor 1:e v ordf 2015-01-01 - 2016-11-29
Landstingsfullmäktige o ersättare led 2010-11-01 - 2014-10-14
Hälso- och sjukvårdsstyrelse led 2011-01-01 - 2014-06-17
Hälso- och sjukvårdsstyrelse ers 2003-01-01 - 2010-12-31
Länsdelsberedning södra 2:e v ordf 2007-01-01 - 2010-12-31
Landstingsfullmäktige o ersättare ers 2006-11-01 - 2010-10-31
Länsdelsberedning Enköping-Håbo 1:e v ordf 2003-01-01 - 2006-12-31
Regionförbundet Uppsala län led 2005-11-21 - 2006-12-31
Landstingsfullmäktige o ersättare led 2002-11-01 - 2006-10-30
Regionförbundet Uppsala län ers 2005-09-19 - 2005-11-20

     Nuvarande politiska uppdrag