Historik för Andersson, Ingegerd (C)
Beredningen för barn och unga led 2015-01-01 - 2018-12-31
Regionfullmäktige o ersättare ers 2017-01-01 - 2018-10-14
Landstingsfullmäktige o ersättare ers 2002-11-01 - 2016-12-31
Hälso- och sjukvårdsstyrelse ers 2010-11-15 - 2014-12-31
Länsdelsberedning södra 1:e v ordf 2011-01-01 - 2014-12-31
Länsdelsberedning södra led 2007-01-01 - 2010-12-31
Hovrätt, Svea näm 2003-01-01 - 2007-09-17

     Nuvarande politiska uppdrag